TGT Mag

تاریخچه

1379
1386
1390
1392
1394
1394
1395
1395
1395
1395
1396
1397

​​

مبدل صفحه ای طاها قالب

اولین تولید کننده مبدل صفحه ای در ایران

شرکت طاها قالب توس (TGT Co) در راستای خودکفایی ایران اسلامی، طراحی و ساخت مبدل صفحه ای را از سال ۱۳۷۹ در شهرک صنعتی توس، واقع در مشهد مقدس آغاز نموده است. هم اکنون تمامی محصولات گسترده شرکت طاها قالب توس به صورت کامل و انحصاری در چهار سایت تولیدی این شرکت با زیر بنایی بیش از ۱۸۰۰۰ مترمربع طراحی و ساخته شده است. این شرکت با بهره جستن از مدیریت دانشگاهی و با تجربه، و ۲۰۰ پرسنل مجرب و متخصص، بر پایه دانش علمی و سال ها تجربه تخصصی در سیستم های انتقال حرارت مدرن به ساخت نسل جدیدی از مبدل صفحه ای اقدام نموده است. هدف تمامی محصولات ما بهینه کردن مصرف انرژی و کاهش چشمگیر هزینه های جاری فرآیندهای انتقال حرارت صنعتی با بهره گیری از دانش پیشرفته انتقال حرارت می باشد.

:سه دلیل برای اینکه طاها قالب توس را انتخاب کنید

مجموعه دانش بنیان

کیفیت جهانی

پشتیبانی مطمئن با سرویس دهی گسترده


:مزایای استفاده از مبدل صفحه ای برای تامین آب گرم مصرفی به شرح زیر است

اشغال فضای کمتر

نسبت به سیستم های گرمایش سنتی وزن پایین تر

حجم سیال فرآیندی کمتر

عدم نیاز به عایق کاری

تشکیل رسوب کمتر به دلیل درهم بودن جریان و عدم وجود نقاط راکد

تعمیر و نگهداری آسان

افزایش و یا کاهش سطح انتقال حرارت به واسطه افزایش و یا کاهش تعداد صفحات مبدل صفحه ای

بالاتر بودن ضریب کلی انتقال حرارت در این مبدل ها نسبت به مدل های پوسته و لوله

تولید آب گرم دائمی و بدون توقف با هر دمای مورد نیاز

​​

ساخت پرس 5000 تن، بزرگترین پرس هیدرولیک وقت کشور

با توجه به نیاز صنعت کشور به مبدل های حرارتی سایز بزرگ به ویژه در صنایع نفت، گاز و پتروشیمی، شرکت طاها قالب توس در سال 1386 از پرس 5000 تن هیدرولیک فرمدهی خود که بزرگترین پرس هیدرولیک کشور در آن زمان بود، پرده برداشت.

​​

افتتاح سالن جدید تولید و مونتاژ مبدل

با افزایش تعداد سفارشات و نیاز به اقزایش ظرفیت تولید شرکت طاها قالب توس در سال 1390، سالن جدید تولید صفحات و مونتاژ و تست مبدل های حرارتی را راه اندازی کرد.

​​

طراحی و ساخت بزرگترین مبدل حرارتی صفحه ای در خاورمیانه

متخصصین شرکت طاها قالب توس با بهره گیری از تجربه و دانش فنی مجموعه در سال 1392 موفق به ساخت بزرگترین مبدل حرارتی صفحه ای خاورمیانه با پورت 20 اینچ شدند. این مبدل مربوط به سفارش شرکت پتروشیمی پردیس است که با موفقیت تست و نصب راه اندازی گردید و در حال حاضر در حال سرویس دهی است.

​​

افتتاح سالن جدید قالب سازی

واحد قالب سازی به عنوان سنگ بنای مجموعه طاها قالب توس TGT Co. شناخته می شود که عملیات ساخت قالب های صفحات حرارتی و گسکت ها، با بهره گیری از ماشین آلات پیشرفته در آن انجام میگیرد. در سال 1394 سالن جدید قالب سازی شرکت طاها قالب توس TGT Co. مجهز به ماشین آلات پیشرفته فرز، برش و تراش CNC، سنگ زنی و جوشکاری به بهره برداری رسید. 

​​

طراحی و ساخت مبدل حرارتی فشرده پارسه PH03

مبدل حرارتی صفحه‌ای واشردار فشرده (پارسه) مدل PH03 تلفیقی از مبدل های صفحه ای واشردار معمولی (GPHE) و مبدل های حرارتی بریز ( BPHE) است که با وجود آب بندی با گسکت، به دلیل تعبیه خاص پیچ‌های فشاری در فریم آن‌ ظاهری فشرده (Compact) شبیه به مبدل‌های بریز دارد. توسعه این مدل مبدل حرارتی از سال 1393 تحت پروژه ای با هدف ایجاد مبدل حرارتی فشرده جایگزین مبدل های لحیمی شروع شد و در سال 1394 با معرفی مدل پارسه PH03 به تولید انبوه رسید.

​​

دریافت گواهینامه HSE از مؤسسه Alliance

مجموعه طاها قالب توس TGT Co. همواره مسائل مربوط به سلامت، ایمنی و محیط زیست را در کنار تولید محصولات با کیفیت مد نظر قرار داده است. در همین راستا در سال 1395 پس از بازرسی های انجام گرفته توسط کارشناسان مؤسسه Alliance  مجموعه طاها قالب توس TGT Co. موفق به دریافت گواهینامه HSE گردید.

​​

افتتاح بخش جدید اداری و انبار

با افزایش تعداد نیرو های مجموعه دانش بنیان طاها قالب توس و افزایش سفارشات، مدیران مجموعه طاها قالب توس TGT Co. در سال 1395 از ساختمان جدید اداری و انبارداری رونمایی کردند. انبار حاضر مجهز به پیشرفته ترین تجهیزات انبارداری از جمله سالن فوق پیشرفته انبار و نگهداری گسکت است. مجموعه اداری نیز شامل دپارتمان مدیریت، مهندسی، بازرگانی، کنترل کیفیت، مالی و حسابداری، HSE، سالن اجتماعات 500 نفره، سالن غذاخوری و ... است.

​​

آغاز همکاری رسمی با شرکت Funke آلمان

شرکت فانکه Funke آلمان یکی از شرکت های شناخته شده جهات در حوزه مبدل های حرارتی است. این شرکت تولید کننده انواع مبدل های حرارتی اعم از پوسته و لوله، مبدل های حرارتی صفحه ای گسکت دار، مبدل های حرارتی صفحه ای بریز (BPHE) و مبدل های حرارتی صفحه ای جوشی است. شرکت طاها قالب توس TGT Co. در سال 1395 با اهداف بازرگانی و انتقال دانش و تکنولوژی رسماً با شرکت فانکه Funke آلمان تفاهم نامه همکاری امضا کرد و اکنون به عنوان نماینده این شرکت در خاورمیانه شناخته می شود.

​​

بهره برداری از پرس هیدرولیک 2000 تن تولید واشر

تولید گسگت مبدل های حرارتی صفحه ای فرآیندی بسیار پیچیده و حساس است. مرحله اصلی تولید، پخت تحت فشار است که در پرس های هیدرولیک و در بین صفحات حرارتی اتفاق می افتد. شرکت طاها قالب توس با تجربه چندین ساله در زمینه تولید گسکت های مبدل های حرارتی صفحه ای در سال 1395 از پرس 2000 تن پخت واشر خود رونمایی کرد. این پرس قادر به تولید گسکت هایی با ابعاد 3 متر در 1.5 متر با سرعت بالا و کیفیتی بی نظیر است. پرس مذکور کاملا بومی بوده و توسط متخصصان مجموعه طاها قالب توس TGT Co. طراحی و ساخته شده است.

​​

طراحی و ساخت اولین صفحه حرارتی ایرانی

تجربه 15 ساله طاها قالب توس در زمینه طراحی و مهندسی معکوس انواع مبدل های حرارتی صفحه ای سبب شد تا متخصصین این شرکت دست به اقدامی جسورانه زده و گام در راه بومی سازی الگوی صفحات حرارتی گذارند. در این راستا پارسه اولین صفحه حرارتی ایرانی است که از لحاظ پارامتر های عملکردی از قبیل افت فشار و ضریب انتقال حرارت کلی بهینه بوده و هم طراز طراحی صفحات شرکت های پیشتاز در دنیاست.

​​

طراحی و ساخت پرس 25000 تن بزرگترین پرس هیدرولیک حاضر در ایران

با توجه به نیاز روز افزون صنعت کشور به مبدل های حرارتی بزرگ تر و حجم بالای پروژه ها شرکت طاها قالب توس نیاز به پرس هیدرولیک با ظرفیت بیشتر و سرعت بالاتر را حس کرده و از سال 1391 اقدام به طراحی و ساخت پرس 25000 تن هیدرولیکی فرم دهی نمود. این پروژه در سال 1397 به اتمام رسید و پرس هیدرولیکی غول آسای مجموعه TGT Co. در حال حاضر با حداکثر ظرفیت در حال کار است.

  • عضویت در خبرنامه الکترونیکی