1 اخبار | طاها‌‌قالب‌توس(.T.G.T)

حضور شرکت طاها قالب توس در بیست و سومین نمایشگاه بین المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی

By | اخبار | No Comments
مقدم شما مهمانان عزیز را به بیست و سومین نمایشگاه بین المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی گرامی میداریم
16 الی 19 اردیبهشت 1397
محل دائمی نمایشگاه بین المللی تهران
فضا باز، جلو درب ورودی سالن میلاد

حضور شرکت طاها قالب توس در نمایشگاه تخصصی ساخت داخل تجهیزات صنعت نفت خوزستان

By | اخبار | No Comments

نهمین نمایشگاه صنعت تجهیزات نفت کشور در پایتخت نفتی ایران، شهر اهواز، در تاریخ 11 الی 14 آبان سال 1396 برگزار شد.

در این نمایشگاه انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت ایران با حضور پر رنگ بیش از 60 عضو خود در قالب 10 گروه کالایی به عرضه محصولات و خدمات به حوزه کارفرمایان پرداختند. طاها قالب توس نیز همگام با سایر اعضای انجمن در این نمایشگاه شرکت و به ارائه دستاوردهای خود پرداخت.

حضور شرکت طاها قالب توس در بیست و نهمین اجلاس مدیران عامل صنعت پتروشیمی

By | اخبار | No Comments

بیست و نهمین اجلاس مدیران عامل صنعت پتروشیمی با حضور ویسه، معاون هماهنگی و نظارت معاون اول ريیس جمهوری، شاهدایی، قائم مقام وزیرنفت و نوروززاده، معاون وزیرنفت در امور پتروشیمی در مشهد آغاز به کارکرد. این اجلاس در تاریخ 10 و 11 آبان ماه سال 1396 در هتل قصر طلایی مشهد برگزار شد.

در حاشیه این اجلاس نمایشگاه دستاوردهای شرکت های داخلی تولید کننده تجهیزات صنعت نفت و گاز برگزار شد و طاها قالب توس نیز به ارائه دستاوردهای خود پرداخت.

برگزاری سمینار آموزشی در شرکت طراحی و مهندسی صنایع پتروشیمی (PIDEC)

By | اخبار | No Comments

سمینار آموزشی آشنایی با مبدل های حرارتی صفحه ای در تاریخ 26 تیرماه سال 1396 در شرکت طراحی و مهندسی صنایع پتروشیمی (PIDEC) برگزار شد. در این سمینار دکتر انوشیروان فرشیدیان فر مدیر عامل و دکتر اردشیر فرشیدیان فر عضو هیئت مدیره شرکت دانش بنیان طاها قالب توس به معرفی مبدل حرارتی صفحه ای، اجزا، ویژگی ها و مزیت های آن نسبت به مبدل های پوسته – لوله و همچنین معرفی شرکت دانش بنیان طاها قالب توس، توانایی ها و افتخارات آن پرداختند

برگزاری سمینار آموزشی در شرکت پتروشیمی اروند

By | اخبار | No Comments

سمینار آموزشی آشنایی با مبدل های حرارتی صفحه ای در تاریخ 13 تیرماه سال 1396 در شرکت پتروشیمی اروند برگزار شد. در این سمینار دکتر انوشیروان فرشیدیان فر مدیر عامل و دکتر اردشیر فرشیدیان فر عضو هیئت مدیره شرکت دانش بنیان طاها قالب توس به معرفی مبدل حرارتی صفحه ای، اجزا، ویژگی ها و مزیت های آن نسبت به مبدل های پوسته – لوله و همچنین معرفی شرکت دانش بنیان طاها قالب توس، توانایی ها و افتخارات آن پرداختند.

برگزاری سمینار آموزشی در شرکت پتروشیمی فجر

By | اخبار | No Comments

سمینار آموزشی آشنایی با مبدل های حرارتی صفحه ای در تاریخ 12 تیرماه سال 1396 در شرکت پتروشیمی فجر برگزار شد. در این سمینار دکتر انوشیروان فرشیدیان فر مدیر عامل و دکتر اردشیر فرشیدیان فر عضو هیئت مدیره شرکت دانش بنیان طاها قالب توس به معرفی مبدل حرارتی صفحه ای، اجزا، ویژگی ها و مزیت های آن نسبت به مبدل های پوسته – لوله و همچنین معرفی شرکت دانش بنیان طاها قالب توس، توانایی ها و افتخارات آن پرداختند.

شرکت در نخستین فن ‌بازار صنعت نفت، گاز و پتروشیمی ایران در عسلویه

By | اخبار | No Comments
 نخستین بازار تخصصی فناوری و نوآوری صنعت نفت، گاز و پتروشیمی ایران با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری‏‌، سازمان منطقه ویژه اقتصاد انرژی پارس و شرکت های گازی و پتروشیمی مستقر در پارس جنوبی در عسلویه گشایش یافت.
این فن بازار تخصصی از تاریخ 2 الی 4 اسفند سال 1395 در عسلویه برگزار می شود. طاها قالب توس نیز در این فن تخصصی شرکت کرده و از علاقه مندان دعوت به حضور در غرفه این شرکت می نماید.

دریافت گواهینامه HSE و تمدید گواهینامه ISO9001:2015

By | اخبار | No Comments

شرکت طاها قالب توس پس از بررسی های متعدد موفق به دریافت گواهینامه HSE-MS که مربوط به رعایت کامل ضوابط ایمنی، بهداشت و محیط زیست در محیط کار است و همچنین تمدید گواهینامه ISO9001:2015 که مربوط به رعایت کامل ضوابط سیستم مدیریت کیفیت است، شد.

این گواهینامه ها تا 25 دسامبر سال 2019 میلادی اعتبار دارد.

بازدید دانشجویان دانشگاه فردوسی مشهد از مجموعه صنعتی طاها قالب توس

By | اخبار | No Comments

دانشجویان دانشگاه فردوسی مشهد به همت انجمن علمی مهندسی مکانیک دانشگاه، در تاریخ پنجشنبه 2 دی سال 1395 از مجموعه صنعتی طاها قالب توس بازدید کردند.

در این بازدید که برخی از اعضای هیئت علمی دانشگاه فردوسی نیز حضور داشتند، دانشجویان با شرکت دانش بنیان طاها قالب توس، کاربرد و نحوه ساخت مبدل های حرارتی صفحه ای آشنا شدند.

برگزاری سمینار آموزشی مبدل های حرارتی صفحه ای در صنعت ساختمان در اهواز

By | اخبار | No Comments

سمینار آموزشی آشنایی با مبدل های حرارتی صفحه ای در صنعت ساختمان در تاریخ 19 آذرماه سال 1395 توسط سازمان نظام مهندسی ساختمان استان خوزستان در آموزشکده فنی سازمان آب و برق خوزستان برگزار شد.

در این سمینار دکتر اردشیر فرشیدیان فر عضو هیئت مدیره شرکت طاها قالب توس به معرفی مبدل های حرارتی صفحه ای و کاربرد آن در صنعت ساختمان پرداخت

رونمایی کتاب مندسی کنترل دود در ساختمان ها توسط عضو هیئت مدیره شرکت طاها قالب توس

By | اخبار | No Comments

كتاب “مهندسي كنترل دود در ساختمان” تأليف دكتر اردشير فرشيديان‌فر استاد دانشگاه و عضو هيئت مديره سازمان نظام مهندسي ساختمان خراسان رضوي روز دوشنبه 15 آذر طي مراسمي رونمائي شد.

به گزارش روابط عمومي سازمان، اين كتاب مشتركاً توسط سازمان نظام مهندسي ساختمان خراسان رضوي و سازمان آتش نشاني و خدمات ايمني شهرداري مشهد به چاپ رسيده است

نويسنده كتاب “مهندسي كنترل دود در ساختمان” در گفت و گو با خبرنگاران هدف از تأليف اين كتاب را آشنائي مهندسين ساختمان با اصول و مقررات سيستم هاي كنترل دود در ساختمان‌ها به ويژه در ساختمان‌هاي بلند مرتبه عنوان كرد.

فرشيديان‌فرافزود: اين كتاب پنج فصل دارد كه شامل اصول سيستم‌هاي تعويض مكانيكي هوا و سيستم‌هاي كنترل دود ساختمان، اصول مديريت دود، روابط رياضي مربوط به دود، انتخاب فن هوادهي به همراه مثال كاربردي و اصول محاسبات انتخاب فن مناسب در سيستم تحت فشار در پله‌ها مي باشد.

شايان ذكر است، مولف در مقدمه كتاب نوشته است: در هنگام آتش سوزي در ساختمان‌ها هدف سيستم كنترل و مديريت دود آن است كه براي خروج ساكنين ساختمان مسير امن ايجاد شود، خسارات مالي به ساختمان و تجهيزات آن كاهش يابد و نيروهاي آتش نشاني بتوانند به راحتي در ساختمان تردد كنند و حريق را خاموش نمايند.

در اين راه نقش اين مديريت، حركت دود و تخليه آن از مسيرهائي است كه بتوان به اهداف اشاره شده نائل گردد و به عبارتي مسير خروج ساكنين و محل تردد افراد آتش نشاني عاري از دود باشد.

همچنين در اين كتاب به اصول و مقررات سيستم‌هاي كنترل دود اشاره شده است، مثالهاي كاربردي از انتخاب فن هوادهي در سيستم هاي تحت فشار بر اساس آخرين استانداردهاي بين‌المللي مورد بررسي قرار گرفته است.

لازم بذكر است: دكتر اردشير فرشيديان فر عضو هيئت علمي و اولين استاد نمونه دانشكده مهندسي دانشگاه آزاد اسلامي واحد مشهد با 25 سابقه تدريس، پژوهشگر ، طراح و سازنده مبدل هاي حرارتي صفحه‌اي در خاورميانه مي باشد. دكتر فرشيديان فر همچنين دو كتاب ديگر با عنوان “اصول و ضوابط سيستم هاي اطفاي حريق ساختمان” و “اصول طراحي و محاسبات هيدروليكي سيستم هاي اطفاء حريق در ساختمان” را با همكاري سازمان نظام مهندسي ساختمان استان و سازمان آتش نشاني و خدمات ايمني مشهد به تأليف درآورده، كه چاپ دوم اين كتاب‌ها اخيراً منتشر و در اختيار كارشناسان آتش نشاني، مهندسين مكانيك و ديگر رشته‌هاي ساختماني قرار گرفته است.

بازدید استاندار خراسان رضوی از غرفه طاها قالب توس در نمایشگاه هفته پژوهش و فناوری

By | اخبار | No Comments

در نمایشگاه هفته پژوهش و فناوری که از تاریخ 14 الی 17 آذر سال 1395 در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی مشهد برگزار شد، شرکت طاها قالب توس از دو طرح مبتکرانه مبدل حرارتی پارسه و دستگاه مانیتورینگ مبدل حرارتی رونمایی کرد.

استاندار خراسان رضوی در حاشیه بازدید از این نمایشگاه از غرفه شرکت طاها قالب توس بازدید کرد. در این بازدید آقای علیرضا رشیدیان با مبدل های حرارتی صفحه ای، مبدل حرارتی پارسه و دستگاه مانتیتورینگ مبدل حرارتی آشنا و  از کاربردهای آن آگاه شد.

برگزاری همایش و دوره آموزشی ارتقای کارایی موتورخانه هتل ها و هتل آپارتمان ها

By | اخبار | No Comments

نخستین همایش و دوره آموزشی ارتقای کارایی موتورخانه هتل ها و هتل آپارتمان های استان خراسان رضوی در تاریخ 23 الی 26 آبان ماه سال 1395 در محل هتل پردیسان مشهد برگزار شد.

در این همایش دکتر اردشیر فرشیدیان فر عضو هیئت مدیره شرکت طاها قالب توس به معرفی مزیت های مبدل حرارتی صفحه ای و تاثیر آن در کاهش مصرف انرژی در موتورخانه هتل ها و هتل آپارتمان ها پرداخت.

همچنین در حاشیه این همایش شرکت کنندگان با بازدید از شرکت طاها قالب توس از روند تولید مبدل های حرارتی صفحه ای در این واحد تولیدی آشنا شدند.

دریافت گواهی ثبت خود اظهاری محصول

By | اخبار | No Comments

طاها قالب توس موفق به دریافت گواهی ثبت خود اظهاری محصول مبدل حرارتی صفحه ای با علامت تجاری TGT شد.

بر اساس مصوبه یکصد و پنجمین اجلاس شورای عالی استاندارد مورخ یکهزار و سیصد و هشتاد و سه فرآورده مبدل حرارتی صفحه ای با علامت تجاری TGT متعلق به واحد تولیدی  طاها قالب توس که انطباق آن با استاندارد کارخانه ای اظهار شده، ثبت گردیده است.

برگزاری سمینار آموزشی در شرکت پتروشیمی پردیس

By | اخبار | No Comments

سمینار آموزشی آشنایی با مبدل های حرارتی صفحه ای در تاریخ 14 مهرماه سال 1395 در شرکت مجتمع پتروشیمی پردیس برگزار شد. در این سمینار که آقایان اردشیر فرشیدیان فر و علیرضا قاسمی اعضای هیئت مدیره شرکت طاها قالب توس نیز حضور داشتند، دکتر انوشیروان فرشیدیان فر مدیر عامل شرکت طاها قالب توس به معرفی مبدل حرارتی صفحه ای، اجزا، ویژگی ها و مزیت های آن نسبت به مبدل های پوسته – لوله پرداخت.

مصاحبه دکتر انوشیروان فرشیدیان فر با حوزه روابط عمومی پارک علمی فناوری خراسان رضوی

By | اخبار | No Comments

دکتر انوشیروان فرشیدیان فر مدیر عامل شرکت طاها قالب توس در مصاحبه ای با وب سایت پارک علمی فناوری خراسان رضوی، به معرفی شرکت طاها قالب توس و توانمندی ها و دستاوردهای این شرکت دانش بنیان پرداخت. مشروح این مصاحبه به شرح زیر می باشد:

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل پارک علم و فناوری خراسان، انوشیروان فرشیدیان فر، مدیرعامل شرکت طاها قالب توس در خصوص زمینه های فعالیت این مجموعه دانش بنیان اظهار کرد: شرکت طاها قالب توس به طور تخصصی در زمینه طراحی و ساخت انواع مبدل های حرارتی صفحه ای با کیفیت فعالیت می کند.

فرشیدیان فر با اشاره به چگونگی استفاده از این فناوری در صنایع افزود: این تکنولوژی جهت انتقال گرما از یک سیال گرم به یک سیال سرد استفاده می شود، چرا که راه های زیادی برای انتقال گرما وجود دارد که یکی از آن ها می تواند به راحتی روشن کردن آتش و داغ شدن آب باشد، همانند آنچه در آب گرمکن ها استفاده می شود و یا اینکه می توان از طریق تکنولوژی انتقال گرمای صفحه ای نسبت به این کار اقدام کرد.

مدیرعامل شرکت طاها قالب توس تصریح کرد: در حدود 20 سال پیش اولین گام ها نسبت به ساخت این فناوری و بکارگیری آن برداشته شد و در حدود 15 سال پیش توسط شرکت طاها قالب توس این فناوری بومی سازی گردید.

وی افزود: از این تکنولوژی می توان در تامین آب گرم مصرفی منازل تا صنایع مهمی از جمله نفت، گاز، پتروشیمی و به طور خلاصه هر قسمتی که نیاز به سیال انتقال گرما باشد استفاده کرد.

فرشیدیان فر خاطر نشان کرد: امروزه گازی که از مخازن زیر زمینی به طور خام استخراج می شود تحت عنوان گاز ترش که شامل مواد مضری مانند گوگرد است شناخته می شود، یکی از کاربردهای مبدل های حرارتی صفحه ای در شیرین سازی گاز ترش به وسیله سرد کردن محلول آمین می باشد.

مدیرعامل شرکت طاها قالب توس تاکید کرد: علاوه بر آن در صنعت نفت هم هر چه نفت بیشتری استخراج شود و عمق حفاری افزایش پیدا کند نفت شورتر می شود که از مبدل های حرارتی صفحه ای در رفع ناخالصی ها از نفت می توان استفاده کرد.

معرفی شرکت طاها قالب توس در روزنامه خراسان

By | اخبار | No Comments
شرکت طاها قالب توس در ویژه نامه تدبیر و امید روزنامه خراسان که به مناسبت هفته دولت در تاریخ شنبه 6 شهریور 1395 چاپ شده است، معرفی شد. در این ویژه نامه در معرفی شرکت طاها قالب توس آمده است:
شرکت دانش بنیان طاها قالب توس (T.G.T. Co.) در راستای خودکفایی ایران اسلامی، طراحی و ساخت مبدل‌های حرارتی صفحه‌ای را از سال 1379 در شهرک صنعتی توس، واقع در مشهد مقدس آغاز نموده است. این شرکت با بهره جستن از اساتید دانشگاه، کادر متخصص و تجهیزات مدرن از قبیل ماشین آلات CNC و کارگاههای مجهز قالب سازی، توانسته است این مهم را در کشور امکان پذیر نماید. در همین راستا و به منظور تولید مبدل‌هایی با ابعاد کوچک، متوسط و بسیار بزرگ به پرس‌های هیدرولیکی متنوعی از تناژ کم تا پرس عظیم چند هزار تنی مجهز می‌باشد، که نمونه این پرس‌ها با این تناژ در شرق کشور موجود نمی‌باشد. با همت متخصصان این شرکت و بهره گیری از آخرین تکنولوژی‌های روز دنیا، هم اکنون طاها قالب توس تنها تولید کننده مبدل‌های حرارتی صفحه‌ای در ایران و تنها تولید کننده مورد تایید وزارت نفت جمهوری اسلامی ایران و شرکت‌های زیر مجموعه آن در کشور می‌باشد. اخذ استانداردهای داخلی و خارجی همچون CE اروپا، واحد نمونه صنعتی کشور در سال 88، تفاهم نامه همکاری جهت تامین کلیه مبدل‌های حرارتی صفحه‌ای در مجتمع گاز پارس جنوبی در سال جاری و انتخاب شرکت طاها قالب توس به عنوان فن آور برتر کشور در دوازدهمین جشنواره ملی شیخ بهایی و همکاری با شرکت‌های معتبر جهانی تنها بیانگر گوشه‌ای از توانمندی‌های این شرکت دانش بنیان در طی 16 سال گذشته می‌باشد.
 شرح کامل این میزگرد را در اینجا و اینجا می توانید ملاحظه کنید.

معرفی شرکت طاها قالب توس در بخش خبری ساعت 14 شبکه یک

By | اخبار | No Comments
آیتم ساخت ایران در خبر ساعت 14 شبکه یک سیما مورخ 95/5/29 به معرفی شرکت طاها قالب توس اختصاص داشت. در این برنامه به مزایای مبدل حرارتی صفحه ای، بهینه سازی مصرف انرژی در مبدل های حرارتی صفحه ای، توانایی شرکت طاها قالب توس در تامین مبدل های صنایع مادر کشور نظیر نفت، گاز و پتروشیمی و سایر توانمندی های شرکت طاها قالب توس اشاره شد.

شرکت دکتر اردشیر فرشیدیان فر در میزگرد بررسی ایمنی ساختمان های مرتفع در مشهد

By | اخبار | No Comments

دکتر اردشیر فرشیدیان فر عضو هئیت مدیره شرکت طاها قالب توس و رئیس کمسیون آتش نشانی سازمان نظام مهندسی خراسان رضوی در میزگرد بررسی «بررسی ایمنی ساختمان های مرتفع مشهد» شرکت کرد. این میزگرد در محل روزنامه خراسان برگزار و شرح آن در تاریخ پنجشنبه هفتم مردادماه سال 1395 در این روزنامه چاپ شد.

در این میزگرد همچنین آقای ذوقی معاون فنی نظام مهندسی ساختمان استان، آقای دیمه کار عضو شورای شهر مشهد، آقای احمدی رئیس اداره عمران فرمانداری مشهد و آقای حاجی زاده معاون پیشگیری وآموزش آتش نشانی شهرداری مشهد در این نشست حضور یافتند.

دکتر اردشیر فرشیدیان فر رئیس کمیسیون آتش نشانی نظام مهندسی ساختمان استان و عضو هیئت مدیره شرکت طاها قالب توس، در این میزگرد به تعریف ساختمان های بلند مرتبه، ویژگی های ساختمان های بلند مرتبه، استانداردهای آتش نشانی برای ساختمان های بلند مرتبه و نحوه رعایت این استانداردها در ساختمان پرداخت.

شرح کامل این میزگرد را در اینجا و اینجا می توانید ملاحظه کنید.