TGT Mag

زون بندی فشار-سرمایش (Pressure interceptor)

#
در سیستم های تهویه مطبوع برج ها یا آسمان خراش ها، هد استاتیکی آب فشاری را ایجاد می کند که از حد تحمل کندانسور چیلر، یونیت های تهویه مطبوع، لوله ها، ولو ها، پمپ و ... بیشتر است. در این حالت به منظور حفظ فشار در یک حد قابل قبول، با استفاده از یک مبدل حرارتی صفحه ای مدار به دو قسمت تقسیم می شود.
بسته به ارتفاع برج ممکن است از چندین مبدل حرارتی صفحه ای به عنوان تقسیم کننده فشار استفاده شود. در سیستم های سرمایش هدر نرفتن سرما بسیار حائز اهمیت است. اپروچ نزدیک (Close approach) یا دمای اپروچ پایین که یکی از ویژگی های بارز مبدل های حرارتی صفحه ای TGT Co. است به این معناست که عملا تمامی سرما با کمترین تلفات به طبقات بالایی منتقل می شود.
 
مزایای استفاده از مبدل های حرارتی صفحه ای برای زون بندی فشار
یکی از مزایای مهم این روش طراحی کل سیستم چیلد واتر برای فشار پایین، به عنوان مثال 10 بار (15 psig) است. این به معنای صرفه جویی در هزینه در چیلر و همچنین انتخاب تجهیزات هندلینگ هوا و سایر تجهیزات سیستم است. به جای استفاده از چندین چیلر در ساختمان می توان از یک چیلر و چندین مبدل حرارتی صفحه ای زون بندی در طبقات مختلف استفاده کرد. این امر تاثیر مثبتی در طراحی ساختمان نیز دارد:

مبدل های حرارتی صفحه ای بسیار فشرده بوده و نیاز به ارتفاع معمول اتاق (کمتر از سه متر) و یک سوم مساحت مورد نیاز چیلری با ظرفیت برابر دارند. این مسئله نصب آن ها را حتی در ساختمان های با فضای محدود نیز آسان می کند.

هیچ گونه ارتعاش یا نویزی ندارد. این نکته سبب صرفه جویی در هزینه های مالک می شود چرا که می تواند بدون وجود مزاحمت برای مستاجرین بقیه فضای طبقه را اجاره دهد.

مبدل های حرارتی صفحه ای عموما هیچ نیازی به تعمیر و نگهداری ندارند به جز یک برنامه برای جایگزینی گسکت ها که هر 10 تا 12 سال باید انجام شود.

 


محصولات مرتبط

  • عضویت در خبرنامه الکترونیکی